Noida, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh
GST No. 09BNTPS6098H1ZW
Call 07949343746 80% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Machine Type | Single Screw |
| Production Capacity | 100 kg/hr |
| Material | Stainless Steel |
| Automation Grade | Automatic |
| Installed Power | 12 kw |
| Die Material | SS 304 |
| Material Of Construction | SS 304 |
| Driven Type | Electric |
| Frequency | 50 Hz |
| Warranty | 1 Year |
| Pasta Shape | Fusilli, Elbow, Vermicelli |
| Dryer Type | Batch Dryer |
| Voltage | 220V |
| Brand | Growmax |
| Country Of Origin | Made In India |
| Phase | three Phase |
| Capacity | 100 kg per hour |
| Main Motor | 7.5 hp |
Additional Information:
View Complete details