Noida, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh
GST No. 09BNTPS6098H1ZW
Call 07949343746 75% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Machine Type | Single Screw |
| Production Capacity | 500 kg/hr |
| Automation Grade | Automatic |
| Installed Power | 50 kW |
| Die Material | SS 304 |
| Material Of Construction | SS 304 |
| Snacks Type | Pasta ,Macaroni,Penne ,Vermicelli |
| Type Of Namkeen | Pasta , Macaroni , Vermicelli, penne |
| Pasta Shape | Vermicelli, Elbow, Fusilli, Penne |
| Dryer Type | Batch Dryer |
| Phase | Three Phase |
| Country of Origin | Made in India |
| Main Motor | 20 HP |
| Service | 1 year without charge |
| Material | SS 304 |
| Maintenance | Low maintenace , Rust free |
| Finish | Polished |
| Out put | 500 kg per hour |
| Brand | Growmax |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Machine Type | Single Screw |
| Production Capacity | 100 kg/hr |
| Automation Grade | Automatic |
| Installed Power | 15 kw |
| Die Material | SS 304 |
| Material Of Construction | SS 304 |
| Snacks Type | Pasta , Macaroni , Vermicelli |
| Type Of Namkeen | Pasta , Macaroni ,Vermicelli |
| Pasta Shape | Elbow, Vermicelli, Fusilli |
| Dryer Type | Batch Dryer |
| Phase | Three Phase |
| Country of Origin | Made in India |
| Main Motor | 7.5 HP |
| Service | 1 Year Service withour charge |
| Brand | Growmax |
...Read more
Additional Information:
View Complete details