Noida, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh
GST No. 09BNTPS6098H1ZW
Call 07949343746 75% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Capacity(kg/hr) | 250 |
| Capacity Per Hour | 400 kg/hr |
| Production Capacity | 250 kg/hr |
| Operation Mode | Semi Automatic |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Motor Power | 3 HP |
| Finish | Color Coated |
| Suitable For | Noodles/Chowmein |
| Number of Rollers | 14 Rollers |
| Machine Type | 2 Stage |
| Phase | Three Phase |
| Material | Mild Steel |
| Snacks Type | Noodle |
| Voltage | 220V |
| Number Of Roller | 14 |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Growmax |
Additional Information:
View Complete details